category header

Naujienos apie produktus

„Cash Management.iQ“: kaip sinchronizuoti grynųjų pinigų tiekimą su inkasacijos arba apsaugos tarnybų darbu?

Siekdami efektyvinti grynųjų pinigų tiekimo procesus, bankai dažnai kreipiasi pagalbos į išorines inkasacijos arba apsaugos tarnybas.  Perduodant inkasavimo paslaugas išorinei įmonei, bankams pavyksta sutaupyti didžiules grynųjų pinigų ir kitų vertybių pervežimo išlaidas. Be to, nereikia blaškytis, ieškant išeičių, kaip išspręsti su tuo susijusius rutininius klausimus: surasti ir pasamdyti šiam darbui tinkamų specialistų, leisti pinigus jiems mokyti bei sertifikuoti, pirkti transporto  priemones vertybėms pervežti ir kt. 

„Cash Management.iQ“ sistemos kūrėja ir integratorė BS /2 išsikėlė uždavinį  ‒ užtikrinti sklandžią sąveiką tarp banko darbuotojų, kurie pildo grynųjų pinigų tiekimo į jų išdavimo-priėmimo vietas užsakymus, ir tarp organizacijų, atliekančių grynųjų pinigų surinkimo bei pervežimo arba palydos ir saugumo užtikrinimo paslaugas.

Vienam iš didžiausių BS/2 klientų Sakartvele buvo įgyvendintas projektas, kurio metu „Cash Management.iQ“ sistema integruota su specialia banko paslaugų programa, automatizuojančia palydos užsakymą, kad nacionalinė policija lydėtų vežamas vertybes.

Įgyvendinto projekto verslo procesų etapai:

  1. Objektų, kuriuos reikia papildyti grynaisiais pinigais ar juos išvežti, stebėsena.
  2. Automatinis grynųjų pinigų trūkumo apskaičiavimas, detalizuojant pagal valiutas ir nominalus.
  3. Paraiškos dėl vertybių pervežimo formavimas, automatiškai pateikiant užklausą policijos tarnybai.
  4. Užklausos ir duomenų pateikimas apie inkasatorius, kuriuos šalies policija paskyrė kiekvienam užsakymui vykdyti.
  5. Inkasacijos pagal suformuotą užklausą įgyvendinimas.

Įgyvendinus šiuo etapus, pavyko paspartinti vertybių pervežimo užsakymų suderinimą ir išvengti vadinamųjų  „pilkųjų zonų“, t.y., abejotinos atsakomybės verslo procesų tarp skirtingų organizacijų darbuotojų.

Šis „Cash Managemnet.iQ“ sistemos pagrindu veikiantis sprendimas gali būti naudojamas siekiant sinchronizuoti bet kokių inkasacijos ar apsaugos paslaugų teikėjų darbą, kuris pasitelkiamas įgyvendinant grynųjų pinigų ir vertybių pervežimą.

„Cash Management.iQ“ platforma suteikia galimybę bankui kompleksiškai spręsti grynųjų pinigų judėjimo optimizavimo užduotis, mažinant apyvartoje naudojamų grynųjų pinigų ir būtinų inkasacijų skaičių. Be to, sistema padeda kontroliuoti visus susijusius procesus ir visiškai atsisakyti popierinių dokumentų.