category header

2021

„Bureau Veritas“ patvirtino aukštus BS/2 standartus

Spalio 18-21 dienomis „Penkių kontinentų“ grupės įmonėje BS/2 vyko didžiausios pasaulyje standartų kūrėjos ir leidėjos „Bureau Veritas“ auditas, kuriuo buvo siekiama pakartotinai sertifikuoti jau turimą ISO/IEC 27000 standartą. Kiek vėliau, lapkričio 4 d., nuotoliniu būdu atliktas ISO/IEC 20000-1 standarto atitikties patvirtinimo auditas. 

Praėjus mėnesiui po „Bureau Veritas“ vizito, BS/2 produkto vadovas Kirill Degtyarenko gavo oficialų dokumentą, patvirtinantį, kad įmonė atitinka ISO/IEC 27000 standartą.

 „ISO/IEC 27000 apima programinės įrangos kūrimą ir diegimą, užsakomąsias IT paslaugas, techninės ir programinės įrangos pardavimą, priežiūrą ir remontą. Tai, kad gavome ir toliau išlaikome šį sertifikatą, labai svarbu tiek mums patiems, tiek ir mūsų klientams. Bankai visuomet nori įrodymo, kad programinė įranga kuriama ir tobulinama pagal visus saugumo ir kokybės reikalavimus, o ISO sertifikatas tai patvirtina, “– teigia K. Degtyarenko.

Lapkričio 4 d. buvo atliktas kito – ISO/IEC 20000-1  standarto, atitikties patvirtinimo auditas. Kaip pasakoja Techninės priežiūros departamento vadovas Andrej Smirnov, ISO/IEC 20000 sertifikatas, apibrėžiantis IT paslaugų valdymo reikalavimus ir bankinės IT įrangos bei savitarnos terminalų paslaugų teikimą išorės klientams, pirmą kartą buvo pasitvirtintas 2011 m. Pernai atliktas šio standarto pakartotinas sertifikavimas, tad šiemet auditas buvo paprastesnis ir truko vos vieną dieną.

Kaip teigia BS/2 Techninės priežiūros departamento vadovas, sertifikavimasis pagal ISO standartus yra svarbus dėl kelių priežasčių: išlaikytas standartas įmonei suteikia konkurencinį pranašumą tiek parduodant savo produktus ir paslaugas, tiek ir dalyvaujant viešųjų pirkimų konkursuose ir, žinoma, suteikia pasitikėjimą klientų ir tiekėjų akyse. 

 „Dirbdami pagal patvirtintus pasaulinius standartus, esame tikri, kad mūsų teikiamos bankinės įrangos priežiūros paslaugos yra aukščiausios kokybės. Šis standartas apima visą paslaugų grandinę, įskaitant ir klientų apklausą, kas labai padeda turėti tikrą kokybės vaizdą. Mums tai yra labai svarbu“,– teigia Andrej Smirnov.

Sertifikavimasis pagal ISO standartus yra svarbus dėl kelių priežasčių: išlaikytas standartas įmonei suteikia konkurencinį pranašumą tiek parduodant savo produktus ir paslaugas, tiek ir dalyvaujant viešųjų pirkimų konkursuose ir, žinoma, suteikia pasitikėjimą klientams bei tiekėjams. 

 „Dirbdami pagal patvirtintus pasaulinius standartus, esame tikri, kad mūsų teikiamos bankinės įrangos priežiūros paslaugos yra aukščiausios kokybės. Šis standartas apima visą paslaugų grandinę, įskaitant ir klientų apklausą, taigi padeda susidaryti išsamų vaizdą apie kokybę“,– teigia Andrej Smirnov.