category header

2013

Azijos bankinių technologijų forumo 2013“ dalyviai ir svečiai

Sėkmingai baigėsi „Azijos bankinių technologijų forumas 2013“

Rugsėjo 13–15 dienomis Kirgizijoje vyko jau tradicija tampanti konferencija „Azijos bankinių technologijų forumas 2013“, skirta pažangiausiems bankinio ir mažmeninės prekybos sektorių sprendimams. Renginį, kaip ir pernai, organizavo bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), priklausanti įmonių grupei „Penki kontinentai“.

Šiemet forumas po vienu stogu subūrė didžiausių Centrinės Azijos bankų atstovus ir vadovus. Konferencijos metu savo patirtimi dalijosi ne tik BS/2 specialistai, bet ir UAB „ASHBURN International“, Vokietijos koncerno „Wincor Nixdorf“ bei tarptautinės duomenų apdorojimo kompanijos „First Data“ atstovai. Svarbu pabrėžti, kad šiais metais konferencijos dalyvių geografija išsiplėtė – sąrašą papildė lyderiaujančių Tadžikijos bankų atstovai, o renginio svečių skaičius išaugo beveik dvigubai.

„Naujas žvilgsnis į technologijas leido mums ir mūsų klientams kitu kampu pažvelgti į Centrinėje Azijoje sparčiai augančią bankinę sferą bei aptarti galimus naujus šio proceso optimizavimo būdus. Gerą įspūdį paliko ne tik konferencijos turinys, bet ir jo pateikimo formos. Mobiliųjų prietaisų naudojimas demonstruojant programinės įrangos galimybes padėjo greičiau ir suprantamiau pateikti bei priimti informaciją“, – sako BS/2 direktoriaus pavaduotojas Tomas Augucevičius.

Konferencijos metu BS/2 atstovai pasidalijo savo sprendimų diegimo patirtimi Kirgizijos, Kazachijos ir Tadžikijos bankuose, pristatė ateities banko padalinio koncepciją. Įmonės specialistai supažindino lankytojus su mobiliųjų taikomųjų programų platforma „Mobile.iQ“. Didelio susidomėjimo sulaukė ir diskusijų sukėlė grynųjų pinigų srautų kontrolės, valdymo ir optimizavimo modulio „Cash Logistics.iQ pristatymas.

Pirmą kartą konferencijoje dalyvavo antrinės „Penkių kontinentų“ bendrovės „ASHBURN International“, teikiančios el. komercijos ir lojalumo sprendimų kūrimo bei diegimo paslaugas. Kompanijos darbuotojai pristatė forumo svečiams finansinių transakcijų apdorojimo ir mokėjimo terminalų tinklo valdymo sprendimą „TransLink.iQ bei lojalumo ir mokėjimo programų valdymo sprendimą „PayLo“.

„Džiaugiamės galėję dalyvauti forume ir pirmąkart pristatyti savo sprendimus didžiuliam Centrinės Azijos bankinio sektoriaus atstovų būriui. Malonu, kad mūsų pristatymas sukėlė tiek diskusijų ir mums pavyko užmegzti naujų dalykinių pažinčių, kurios ateityje gali peraugti į partnerystę. Dėkojame bendrovei BS/2 už kvietimą ir profesionalų forumo organizavimą“, – sako UAB „ASHBURN International“ vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius.

Ypatinga konferencijos viešnia bendrovės „Wincor Nixdorf“ atstovė Ana Pankraz savo pristatyme papasakojo apie CINEO šeimos bankinių seifų privalumus ir pristatė keletą su šia įranga susijusių projektų. Nuo 1995 metų BS/2 yra „Wincor Nixdorf“ partnerė.

Konferencijoje pranešimą skaitė ir UAB „First Data“ Procesų valdymo skyriaus vadovas Vygintas Rakauskas.

„Vaizdingoje Kirgizijos vietoje vykusi konferencija paliko labai gerą įspūdį ne tik dėl įspūdingo Isyk Kulio ir kalnų grožio, bet ir dėl puikaus konferencijos turinio bei organizavimo. Bene svarbiausias konferencijos išskirtinumas – tai, kad pranešimuose Azijos šalių klientams dominavo ne įrangos, o sprendimų ir programinių produktų pristatymas. Skaitomuose pranešimuose buvo akcentuojama nauda, kurią gali atnešti BS/2 siūlomi sprendimai regiono bankams. Man, kaip pirmą kartą dalyvavusiam šiame BS/2 renginyje, buvo naudinga pasidalyti patirtimi su kitų šalių profesionalais ir geriau pažinti ilgametės „First Data“ partnerės – BS/2 – komandą“, – komentavo V. Rakauskas.

Pasibaigus oficialiajai daliai, forumo dalyvių laukė įdomi vakaro programa. Svečiai galėjo laivu paplaukioti po Kirgizijos deimantu vadinamą Isyk Kulio ežerą, pasigrožėti nuostabia pakrantės panorama, o vakarienės metu paragauti tradicinių regiono patiekalų. Tikimasi, kad ateityje panašūs renginiai pritrauks dar daugiau įvairių šalių bankinio sektoriaus atstovų ir padės užmegzti naujų bei palaikyti jau esamus dalykinius ryšius.

Apie „Azijos bankinių technologijų forumą 2012“