category header

„Penki kontinentai“ naujienos

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas sveikina Kazachstano Respublikos Nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Lietuvoje Baurzhaną Mukhamedzhanovą

„Penkių kontinentų“ atstovai dalyvavo atidarant Kazachstano Respublikos garbės konsulatą

2017 metų birželio 12 dieną Vilniuje atidarytas Kazachstano Respublikos garbės konsulatas. Iškilmingame atidaryme dalyvavo ir įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašavas, kuris pasveikino Kazachstano garbės konsulu Lietuvoje paskirtą verslininką, buvusį Seimo narį Joną Jagminą.

Konsulatą atidarė Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas. Ambasadorius savo sveikinimo kalboje pažymėjo, kad konsulato atidarymas siejamas su Kazachstano ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiu, kurio data yra birželio 15.

„Pastaraisiais metais Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimas, ypač ekonominis, sparčiai plėtojasi, atsiranda nemažai galimybių megzti naujus verslo santykius. Tuo suinteresuota ne tik Lietuva, bet ir Kazachstanas, todėl šio konsulato atidarymas padės Lietuvos verslui ieškant naujų verslo partnerių šioje šalyje“,–  sakė I. Dadašovas.

Per pastaruosius dešimt metų Lietuvos–Kazachstano prekybos apyvarta išaugo kiek daugiau nei dvigubai, o prekybos srautai padidėjo abiem kryptimis – ir iš Lietuvos į Kazachstaną, ir iš Kazachstano į Lietuvą.  Bendra Lietuvos–Kazachstano prekybos apyvarta 2016 m. siekė 620 mln. EUR, Lietuvos eksportas į Kazachstaną – 286 mln. EUR, importas iš Kazachstano – 334 mln. EUR.

Prie šių rodiklių augimo prisidės ir naujai atidarytas garbės konsulatas, kurio vienas pagrindinių siekių ir uždavinių yra skatinti ekonominį abiejų šalių bendradarbiavimą.

Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas, Kazachstano garbės konsulas Lietuvoje Jonas Jagminas su kitais svečiais Įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas, Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas, Kazachstano garbės konsulas Lietuvoje Jonas Jagminas su kitais iškilmingo Garbės konsulo atidarymo svečiais. Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas ir Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius atidaro Kazachstano garbės konsulatą. Simbolinis kaspino kirpimas atidarant Kazachstano garbės konsulatą. Įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas sveikina Kazachstano Respublikos Nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Lietuvoje Baurzhaną Mukhamedzhanovą Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas atidengia Garbės konsulato lentelę. Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas (dešinėje) sveikina Kazachstano garbės konsulą Lietuvoje Joną Jagminą (kairėje) Kazachstano vėliava šalia Kazachstano garbės konsulato Lietuvoje Kazachstano garbės konsulas Lietuvoje Jonas Jagminas ir Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas Iškilmingo renginio akimirka šalia Kazachstano garbės konsulato Kazachstano garbės konsulatas Lietuvoje, konsulato atidarymas

Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas, Kazachstano garbės konsulas Lietuvoje Jonas Jagminas su kitais svečiais Įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas, Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas, Kazachstano garbės konsulas Lietuvoje Jonas Jagminas su kitais iškilmingo Garbės konsulo atidarymo svečiais. Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas Mukhamedzhanovas ir Lietuvos Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius atidaro Kazachstano garbės konsulatą. Simbolinis kaspino kirpimas atidarant Kazachstano garbės konsulatą. Įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas sveikina Kazachstano Respublikos Nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Lietuvoje Baurzhaną Mukhamedzhanovą