category header

2006

Bankinių technologijų konferencija Tbilisyje

Tbilisyje – forumas apie technologinius sprendimus bankininkystei

2006 metų gruodžio 14 dieną Gruzijoje Tbilisyje vyko konferencija forumas apie naujus technologinius sprendimus bei produktus, susijusius su bankininkyste. Renginį organizavo lietuvių įmonė „Penkių kontinentų“ bankinės technologijos (BS/2) su vokiečių įmone, BS/2 partnere „Wincor Nixdorf“ bei regionine partnere Gruzijoje „SoftMaster“.

Tai pirmasis Gruzijoje BS/2 organizuotas forumas, kuriame dalyvavo BS/2 reprezentacinio biuro Kazachstane direktorius Andrius Butkus, „Wincor Nixdorf“ BS/2 Kompetencijos centro projektų vadovas Vladas Lapinskas ir BS/2 projektų vadovas Pavelas Drobinovas. Forume „Wincor Nixdorf“ atstovavo netiesioginio pardavimo direktorius Rytų Europoje Eduardas Vaigauskas, taip pat „FOnet“ specialistai Verneris Rofas ir Marko Švabas. Renginyje dalyvavo ir kitų įmonių atstovai, pavyzdžiui, „TietoEnator“ , „Senteo“.

„Mus, kaip organizatorius, nudžiugino tai, kad kvietimus priėmė ir forume dalyvavo daugiau nei 60 didžiausių Gruzijos bankų: Gruzijos bankas „UGB“, TBC, bankas „Respublika“, „People‘s“ ir kt., – pasidžiaugė P. Drobinovas. – Bankininkystė Gruzijoje plečiasi, dėl to imta labiau domėtis bankais kaip produktų pardavimo terpe. Juose naudojamos programinės ir techninės apsaugos sistemos, o tai geros kokybės rodiklis, ypač aptarnaujant klientus. Dalyvius labai domino naujas programinis „Wincor Nixdorf“ sprendimas bankininkystei „ProCash/FOnet“, leidžiantis diegti ir efektyviai naudoti savitarnos įrangą.“

Forume dalyvavę įvairių įmonių atstovai aptarė svarbius klausimus, susijusius su bankininkyste. Vladas Lapinskas pristatė automatinį kasininko seifą su integruota programine įranga „SmartSafe“. Verneris Rofas papasakojo apie „ProCash/FOnet“ sistemą. Eduardas Vaigauskas analizavo optimizacijos procesų bankininkystėje problemą. Dalyviai taip pat pristatė produktus, skirtus bankininkystės modernizavimui, gerinančius aptarnavimo kokybę. Skatindamos klientų susidomėjimą įmonės nuolat didina siūlomų paslaugų kiekį ir gerina jų kokybę.

Bankinių sistemų grynasis pelnas Gruzijoje per 2006-uosius metus išaugo 65 proc., t. y. 58,3 mln. dolerių. Banko kortelių pardavimas padidėjo 3,5 karto, o tai sudaro 900 tūkst. vienetų. Bankomatų Gruzijoje per metus padaugėjo dvigubai – 298 vnt., iš kurių daugiau nei 80 proc. yra „Wincor Nixdorf“.

Bankinių technologijų konferencija Tbilisyje

Šaltinis: penki.lt